Υποβολή Αίτησης-Δήλωσης για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ 2022

Στα συνημμένα αρχεία θα βρείτε την Εγκύκλιο για την υποβολή της Αίτησης-Δήλωσης υποψηφίων για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2022 καθώς και την Αίτηση-Δήλωση.

Η προθεσμία υποβολής είναι 1-12-2021 ως και 13-12-2021, κοινή για όλους τους υποψηφίους, μαθητές και αποφοίτους.

Οι μαθητές και οι απόφοιτοι προσέρχονται με την επίδειξη ταυτότητας (ελληνικής ή ξένης) /διαβατηρίου (ελληνικού ή ξένου) ή άλλου επίσημου εγγράφου αποδεικτικού της ταυτοπροσωπίας τους, προκειμένου να ελεγχθεί η ορθή καταχώριση των στοιχείων.

Οι απόφοιτοι θα πρέπει επίσης να προσκομίσουν φωτοαντίγραφο του τίτλου απόλυσης σχολείου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Απολυτήριο) και να επιδείξουν κατά την είσοδό τους: [α] πιστοποιητικό εμβολιασμού ή [β] πιστοποιητικό νόσησης, ή [γ] βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου για κορωνοϊό COVID-19 (PCR ή rapid test).

Επίσης για περισσότερες λεπτομέρειες, διαβάστε τα αντίστοιχα υποδείγματα και οδηγίες, καθώς και το σχετικό Δελτίο Τύπου του ΥΠΑΙΘ.

Attachments:
Download this file (A-D Mousika.doc)A-D Mousika.doc[Αίτηση-Δήλωση Μουσικά]57 kB
Download this file (Aithsh-Dhlwsh.doc)Aithsh-Dhlwsh.doc[Αίτηση-Δήλωση]77 kB
Download this file (Deltio Typou.doc)Deltio Typou.doc[Δελτίο τύπου]86 kB
Download this file (Egkyklios.pdf)Egkyklios.pdf[Εγκύκλιος]857 kB
Download this file (Mousika organa.doc)Mousika organa.doc[Μουσικά όργανα]37 kB
Download this file (Odhgies.doc)Odhgies.doc[Οδηγίες]56 kB
Download this file (Pinakas Panelladikwn Eksetasewn.docx)Pinakas Panelladikwn Eksetasewn.docx[Πίνακας Πανελλαδικών Εξετάσεων]14 kB