Διευκρινίζεται ότι οι υποψήφιοι:

•   Προσερχόμενοι στις αίθουσες εξετάσεων επιτρέπεται να φέρουν μαζί τους στυλό ΜΟΝΟ ανεξίτηλης μελάνης (μαύρο ή μπλέ), μολύβι, γομολάστιχα, γεωμετρικά όργανα και μπουκαλάκι με νερό ή αναψυκτικό. ΤΟ ΜΟΛΥΒΙ γενικά ΔΕΝ επιτρέπεται στις απαντήσεις, παρά ΜΟΝΟ αν το διευκρινίζουν οι οδηγίες των θεμάτων.
  •   Γίνονται δεκτοί στις εξετάσεις με βασικό αποδεικτικό στοιχείο το Δελτίο εξεταζομένου (καρτελάκι) και δεν είναι απαραίτητο να έχουν άλλο αποδεικτικό στοιχείο (ταυτότητα ή διαβατήριο).

Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις, οι μαθητές κατά την είσοδό τους στην αίθουσα της εξέτασης απαγορεύεται να φέρουν μαζί τους βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, διορθωτικό, κινητά τηλέφωνα, ηλεκτρονικά ρολόγια (smart watches), υπολογιστικές μηχανές και οποιαδήποτε άλλα ηλεκτρονικά μέσα μετάδοσης ή λήψης πληροφοριών ή επικοινωνίας.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να είναι στο χώρο του σχολείου πριν τις 07:45 πμ.

Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές μας καλή δύναμη και κάθε επιτυχία και στους γονείς θερμές ευχές που είναι δίπλα τους και τους στηρίζουν.

This Week: 1,037